top of page

İzmir Barosunda Çocuk Yoksulluğuna Dikkat Çekildi

İzmir Barosu tarafından 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Gününde Hacer Foggo’nun katılımıyla “Çocuk Yoksulluğu ve Sosyal Adalet” başlıklı bir panel düzenlendi. Panelin açılışında konuşan İzmir Barosu Başkan Yardımcısı ve Çocuk Hakları Merkezinden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Zöhre Dalkıran açılış konuşmasında kapitalizmin yarattığı en derin sorunlardan bir tanesinin çocuk yoksulluğu olduğunu ifade ederek “Bu yoksulluğu birlikte nasıl aşacağız? Nasıl bir sosyal adalet sistemiyle çocuklarımıza sağlıklı, yaşanılabilir bir dünya yaratacağız? Bu tartışmalar umarım buna hizmet eder.” dedi.

 

 

İnsan hakları savunucusu ve Derin Yoksulluk Ağı kurucusu Hacer Foggo, çocuk yoksulluğuna ve çocukların her geçen gün daha fazla suça sürüklendiğine dikkat çekti. 2013 yılında Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından kabul edilen “Okul Sosyal Hizmeti Programı”nın uygulanmadığını ifade eden Foggo, “Hükümet yoksulluğu kabul etmeli, çocuk yoksulluğunu özellikle kabul etmeli ve bir an önce okul yemeği programı tüm Türkiye’de uygulanmalı, yine risk altındaki çocuklar için de okul sosyal hizmeti programını bir an önce hayata geçirmeliler.” dedi.

 

 

Kapanışta konuşan İzmir Barosu Başkanı Av. Sefa Yılmaz ise Hacer Foggo’ya teşekkür ederek “Doğru bilgiyi, doğru insanlardan duymak, anlamak, doğru projeleri doğru sözlerle anlatanlardan dinlemek ve dinlediğinizde de bunu anlayabilmek önemli ama dinlemek daha önemli. Kendisi hem anlattı hem de dinledi.” dedi.

1 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page